V souvislosti s ukončením pořádání dětské rekreace na LDT Energetik v Soběnově budou tyto web. stránky k 30.9. 2021 zrušeny. Více informací.

Táborový program

Na děti čeká rozmanitý a různorodě zaměřený program. Nejrozsáhlejší částí je celotáborová hra (dále jen CETAH), která každoročně doprovází průběh všech běhů. Je tematicky zaměřená a její součástí je množství her a soutěží rozdělených do jednotlivých etap, které ve finále tvoří ucelený příběh. Pro maximální atmosféru jsou často použity dobové kostýmy, rekvizity, etapy jsou doprovázeny stylovou hudbou a znělkami.

V minulých letech byla témata CETAH zvolena např. z oblasti indiánů, upírů, dobrodružných cestovatelů, staročeské vesničky, cesty kolem světa, pirátů, zlatokopů, starověkého Říma, nebo se hrál Foglarovo Alvarez, ale i hra inspirovaná Harry Potterem. Jaká bude celotáborová hra na konkrétním běhu bývá často „překvapením", nebo se o ní lze dočíst na dalších stránkách tohoto webu.

Nedílnou součástí programu s velice atraktivními akcemi jsou vystoupení a ukázky různorodých činností. Děti tak na táboře mohou shlédnout např. vystoupení lodních modelářů, práci policejních kynologů, policistů zásahových jednotek, dobrovolníků z Červeného kříže, divadelní představení, špičkové sportovce, uznávané gastronomy, práci dobrovolných hasičů, sokolníky, kovboje atd. Každoročně je tedy připraven pestrý program a jednotlivé běhy mají v tomto směru svá specifika a možnosti.

Pro děti je také připraveno široké spektrum sportovního vyžití. K dispozici je fotbal na velkém hřišti, malý fotbálek v areálu tábora, volejbal, vybíjená, basketbal, florbal, ping-pong, frisbee, diabolo, střelba z luků a vzduchovek, vodní sporty v bazénu a mnoho dalších činností. Tábor disponuje celou řadou sportovního a herního vybavení.


Děti se během tábora naučí novým zkušenostem a vyzkouší si různé netradiční činnosti. Účastní se putovního tábora s přespáním pod stany, vyzkouší si orientaci v přírodě, poznávání živočichů, rozdělávání ohně, pohyb v nočním lese, „lovení bobříků" atp. Do celotáborového programu se také vejdou výlety do okolních zajímavých míst nebo nejbližšího městečka (pro doplnění sladkostí a pořízení upomínkových předmětů - hraček), dále se pořádají táborové diskotéky s ukázkami barmanské show, táboráky s kytarami, tradiční soutěže typu volby Miss/Missák, volby moderátorů, sportovní olympiády, den na ruby s překvapením a mnoho dalšího.

Na úplný konec tábora je připravena závěrečná pouť s tradičními atrakcemi a soutěžemi. Jedná se o vyvrcholení táborového dění, kdy si děti za vydělané táborové peníze mohou koupit na pouťovém stánku sladkosti a hračky. Děti si tak odvezou domů kromě nových zkušeností a zážitků také drobné věcné předměty. 

Kontaktní osoba pro přihlášky:

Vlasta Broučková

SZO OS ECHO ENERGETIKA České Budějovice

F. A. Gerstnera 2151/6

České Budějovice

370 49

tel.+420387867586

Adresa tábora:

LDT Energetik

Kaplice

382 41

tel.+420380313072

Ukázat na mapě